sobota, 25 sierpnia 2012

Kazimierz D.
W tym roku na nowo odkryłam Kazimierz Dolny. Urocze miasteczko nad Wisłą, niecałą godzinę drogi z domu ( czyli akurat czas drzemki Małego Człowieka). Pakujemy cały cygański majdan do samochodu, i jedziemy w to bajkowe miejsce. Jeśli akurat nie trwa jakiś festiwal, ani nie jest to niedziela, w Kazimierzu panuje przyjemna senność i rozkoszna błogość.

To idealne miejsce na wakacyjny dzień (albo na emeryturę - piękną emeryturę w którymś z tych uroczych domów na wzgórzach) Rowerami po fantastycznych wąwozach lessowych i pagórkach przepięknych. Wśród starych sadów (nic tak nie smakuje jak ciepłe od słońca sierpniowe jabłko) i
cudnie malowniczych pól. Potem piknikowanie z widokiem na Wisłę. Lody na rynku. Plaża.


A na deser, zupełnie niesamowita piosenka Marka Grechuty, "Kazimierzu nasz"
Robi wrażenie, szczególnie tekst, melorecytacja i wciskanie dodatkowych sylab w wersy...


6 komentarzy:

 1. ja za dzieciaka spędziłam tyle weekendów w Kazimierzu, że jakieś 5 lat temu odmówiłam jakiejkolwiek obecności tam:D ale teraz ze znajomymi doszliśmy, którzy byli przez rodziców podobnie uszczęśliwiani doszliśmy do wniosku, że trzeba by wpaść:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a no właśnie. ja też wróciłam do kazimierza po paru ładnych latach:)

   Usuń
 2. Beautiful place!!! have to be there one day!!! xxx

  OdpowiedzUsuń
 3. śliczne zdjęcia :) bardzo lubię Kazimierz, i też mam do niego niedaleko :)jesteś może z Lublina? :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za spędzony u mnie czas i każdy komentarz. Jeśli spodobał Ci się ten post, będzie mi miło jeśli go zalajkujesz / udostępnisz:) Pozdrawiam!